10 VIETŲ, KURIAS VERTA APLANKYTI MAROKE

1. Marakešas
Maroke, po Atlaso kalnais esantis imperatoriškasis Marakešo miestas yra didelis, platus, triukšmingas, pilnas turtingos istorijos ir natūralaus gamtos grožio. Kaip pagrindinius akcentus būtų galima išskirti Djemma el Fna centrinį skverą, Saadian kapus, Marjorelle sodus ir tradicinius vietinius turgus. O jeigu apsistosite Riadoje (taip vadinasi tradicinis marokietiškas namas), tuomet jūsų kelionės įspūdžiai bus tikrai nepakartojami.

2. Fesas
Tai geriausiai užbaigtas arabų pasaulio viduramžių miestas. Fese rasite gana keistą ir niekur kitur nematytą viduramžių ir modernaus pasaulio mišinį. Išskirtinis istorinis Fes El Bali miestelis yra vertas kelių dienų ilgų pasivaikščiojimų, o taip pat jūsų dėmesį patrauks Merenid kapai, Karališkieji rūmai ir Mellah (žydų kvartalas). Fesas buvo Maroko sostinė daugiau nei 400 metų, tad nieko keisto, kad ir dabar šis miestas laikomas Maroko religiniu ir kultūriniu centru.

3. Essaouira
Essaouira miestas nuo kitų skiriasi tuo, jog čia galima pabėgti nuo didmiesčio bruzdesio ir karščio. Ne be reikalo 1960 metais šio miestelio paplūdimį pasirinko legendiniai dainininkai Bobas Marley ir Džimis Hendrixas. Jums tikrai patiks vaikščioti ne tik po paplūdimį, bet ir siauromis miesto gatvelėmis, kurios pasidabinusios raudonos ir mėlynos spalvos mišiniu – būtent raudonai arba mėlynai vietiniai mėgsta dažyti savo namų sienas. Taip pat jūsų dėmesį sukaustys miestelio pylimai bei visur skambanti Gnawas tradicinė muzika.

4. Chefchaouen
Chefchaouen miestelis yra apsuptas didingų Rifo kalnų. Jis yra labai populiarus tarp jaunų, laisvai keliaujančių tradicijų (viena iš pagrindinių priežasčių gali būti tai, jog tai Maroko kanapių sostinė), tačiau miestelis tikrai dėl to nėra sugadintas ir netinkamas kitų interesų turintiems keliautojams. Čia galėsite smagiai pakeliauti pėsčiomis per kalnus, pasimaudyti upeliuose, išgerti tradicinių gėrimų Outa el Hammam aikštėje ir pasigrožėti unikaliu miestelio namų dizainu – baltomis su šviesiai mėlynos spalvos atspalviais sienomis ir sumaniai kompaktiškais namų išplanavimais.

5. Merzouga
Egzotinės kelionės Merzouga dykumos miestelyje jums tikrai įsimins ilgam – šis miestas yra visai šalia įspūdingųjų Erg Chebbi smėlio kopų, kurios yra pačios didžiausios visoje šalyje. Čia galėsite užsisakyti žygį su kupranugariais į dykumą ir paragauti klajokliško beduiniško gyvenimo patirties. Vaizdai, kuriuos pamatysite čia keliaudami, primins jums pačias įspūdingiausias legendas ir geriausius filmus apie Saharą. Visgi, pamatyti tai savo akimis yra nepalyginamai geriau.

6. Žygiavimas per Atlaso kalnus Jebel Toubkale
Jebel Toubkalas yra pati aukščiausia vieta ne tik Maroke, bet ir visoje Šiaurės Afrikoje. Ši vieta randasi aukštuosiuose Atlaso kalnuose, aukštis – 4,167 metrai. Tai ne pats lengviausias žygis kalnais, tačiau pasiekti viršūnę tikrai verta dėl išskirtinės galimybės pamatyti nuostabią gamtos panoramą. Nors pasiekti viršūnę ir sugrįžti atgal į šalia esantį Imlil miestą įmanoma per vieną dieną, visgi, rekomenduojama taip neskubėti ir šiam žygiui skirti tris dienas.

7. Meknesas
Mekneso miestas yra mažesnis ir šiek tiek ramesnis už Marakešą ir Fesą, tačiau turi panašaus šarmo, nes tai taip pat imperinis miestas. Pagrindiniai akcentai – senamiestis, kuris primena viduramžių laikus. Visgi, jis yra puikiai pritaikytas turistams, tad čia galima pasivaikščioti ir be gido, nes yra daug nuorodų. Moulay Ismailo XVII amžiuje pastatytas imperatoriškasis miestas jus sužavės architektūros šedevrais su dideliais vartais ir rankų darbo rėžiniais. Šalia yra ir senovės romėnų miesto Volubilio griuvėsiai, kurie tikrai patiks istorijos ir žinių ištroškusiems poilsiautojams.

8. Dades slėnis
Dades slėnis bėga tarp Jebel Sarhro ir Atlaso kalnų, tad visi, kas čia žygiuos, turės galimybę pamatyti vieną iš gražiausių peizažų Maroke, o gal ir visoje Šiaurės Afrikoje. Čia esančios raudonos stačios uolos driekiasi tolygiai su tradiciniais vietinių statytais fortais. Geriausiai Dades slėnį apžiūrėti išėjus pasivaikščioti pėsčiomis, o jeigu norėsite apsistoti, tuomet rasite senovinių pilių šiame slėnyje, kurios jau yra paverstos į aukštos klasės viešbučius.

9. Tangier
Tangieras yra miestas su labai gražiu paplūdimiu, čia itin patogu nuomotis jachtas ir valtis. Verta apžiūrėti ir vietinę Mediną, tačiau reikia turėti omenyje, kad šis miestas garsėja labai įkyriais pardavėjais, todėl per ilgai turguose neužsibūkite.

10. Asilah
Asilah, dar vienas labai gražus miestas Maroke, visas apsuptas paplūdimio. Savo poilsinės kelionės metu būtinai užsukite į šį miestą, jeigu mėgstate gausybę malonaus ir šilto smėlio bei kepinančią saulę – Asilah jums pasiūlys platų paplūdimį, o šalia išvysite gražius namus, papuoštus freskomis. Įdomu, kad čia namų sienos nudažytos visiškai baltai, tad tai gan panašu į kai kuriuos Graikijos kurortus. Kultūros ir žinių ištroškusiems keliautojams taip pat verta žinoti, kad šiame mieste kiekvienais metais vyksta Maroko kultūros festivalis.

Šaltinis: Alytaus naujienos