LLORET DE MAR GELBĖTOJAMS TALKINS “ORANŽINIS TAŠKAS”

Viename populiariausių Ispanijos kurortų Lloret de Mar įrengtas naujas saugumo aparatas, pavadintas “oranžiniu tašku”. Šis gelbėjimo įrenginys turi 400 metrų virvę, kuri automatiškai susisuka ir taip pagreitina skęstančiojo ir jo gelbėtojo sugrįžimą į krantą bei sumažina nuovargį.

Apie 75 km nuo Barselonos nutolęs Lloret de Mar – pirmas Katalonijos miestas, kurio centriniame paplūdimyje įrengtas toks gelbėjimo aparatas. Irenginiu gali naudotis visi – ir gelbėtojai, ir Lloret de Mar paplūdimio svečiai, kuriems gali tekti gelbėti žmogų. Šis įrenginys ypač aktualus po darbo valandų, kai paplūdimyje nebebudi profesionalūs gelbėtojai.

Įrenginys, esantis Lloret de Mar paplūdimyje, įjungiamas sulig gelbėtojų tarnybos iškvietimo mygtuko, kuris taip pat susietas ir su vietos policija, paspaudimu. Po to asmuo rengiasi gelbėjimosi liemenę, prie kurios pririšta su įrenginiu sujungta virvė, ir plaukia link skęstančiojo. Jei priplaukti iki žmogaus, kuriam reikia pagalbos, užtrunka apie 2 minutės, tai į paplūdimį sugrįžtama per 55 sekundes.

Lloret de Mar kurortą per metus aplanko apie milijonas turistų. Ateityje tokių oranžinių taškų skirtinguose paplūdimiuose planuojama įrengti daugiau.

Šaltinis: “Noriu atostogų!”